Taşıt Tanıtım Pulu Hakkında (Lisans & Lisansüstü Öğrenciler)

Üniversitemiz Yerleşkelerinde güvenliğin sağlanması ve otopark hizmetlerinin düzenli bir şekilde yürütülebilmesi için 2020-2021 yılı Öğrenci Taşıt Tanıtım Pulu (sticker) dağıtım çalışmaları başlatılmıştır.


1.Üniversitemiz Yönetim Kurulunun 02.09.2020 tarih ve 2020-957 sayılı kararı doğrultusunda 2020-2021 yılı  öğrenci araçları Taşıt Tanıtım Pulu ücreti  ₺ 165 (Yüzaltmışbeş)’dır. Ayrıca, bu eğitim-öğretim döneminde istenildiğinde 1 (Bir) Aylık Geçici Taşıt Tanıtım Pulu ücreti ₺ 55 (Ellibeş), istenildiğinde 3 (Üç) Aylık Geçici Taşıt Tanıtım Pulu ücreti ₺ 137 (Yüzotuzyedi) alma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Edineceğiniz aylık ya da üç aylık taşıt tanıtım pulu üzerinde yazan ay-aylar için geçerli olacaktır. 


2.Taşıt Tanıtım Pulu başvurusu //guvenlik.hacettepe.edu.tr/sticker adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.


3.Öğrenci online başvurularının uygunluğu (araç ruhsatının kendisi veya birinci derece yakını adına olmalı) Koruma ve Güvenlik Müdürlükleri tarafından incelenecektir. Taşıt Tanıtım Pulu banka ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu aslı (Ödeme dekontu açıklama kısmına araç plakası yazdırılacaktır), araç ruhsatı aslı, öğrenci kimliği ile müracaat ederek, Koruma ve Güvenlik Müdürlüklerinden Taşıt Tanıtım Pulu (sticker) alınabilecektir. 


4.Adınıza araç bilgileriyle kayıtlı olarak düzenlenen geçerli taşıt tanıtım pulunun farklı araçlarda kullanılması yasaktır. Ayrıca, aracın satılması durumunda geçerli taşıt tanıtım pulunun sökülerek iade edilip kaydının iptal ettirilmesi, plaka değişikliği veya kaza nedeniyle pert v.b. durumundaki bilgi değişiklerinin de en kısa sürede Koruma ve Güvenlik Müdürlüklerine bildirilmesi gereklidir.
 

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Beytepe Yerleşkesi 06800 Çankaya / Ankara, TÜRKİYE
Telefon: +90(312)2978650-51 | Faks: +90(312)2992003
iktisat@hacettepe.edu.tr
Sorumluluk Sınırı