Hacettepe İktisat Tanıtım
Kampüsün Enleri: En İyi İktisat Kulübü Birincilik Ödülü
Kampüsün Enleri: En İyi Finans Etkinliği Birincilik Ödülü
2021-22 Mezuniyet Töreni
Seni Bekliyoruz!
Hacettepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 29-31 Temmuz tarihleri arasında Beytepe Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecektir. Hayatın bütün renkleri burada... Peki ya sen?
Konferans Çağrısı
Staj Yapacak Öğrencilerin Dikkatine

Staj yapacak öğrencilerin sigorta işlemleri için gerekli bilgilerin ilgili birime iletilmesi öğrencilerin sorumluluğundadır. Bu doğrultuda öğrenciler kimlik bilgileri ile staj bilgilerini içeren “Ek-2 Stajyer Öğrenci Bilgileri Formu” nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak zamanında Staj Koordinatörüne ulaştırmalıdırlar.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının yayınladığı "Ek-1 Stajyer Öğrencilerin Sigorta İşlemleri İçin İzlenecek Yol"  yönergesinin dördüncü maddesinde şu ifade yer almaktadır:

“Sosyal Güvenlik Kurumunun uygulamaları gereği geçmiş tarihli sigortalı giriş işlemi yapılamamaktadır ve bu durumun cezai yaptırımları bulunmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin staja başlama tarihlerinden en az on beş (15) en fazla (30) gün önce öğrencilerin “Ek-2 Stajyer Öğrenci Bilgileri Formu” Başkanlığımıza ulaştırılmalıdır. Her halükârda staj başlama tarihinden sonra ya da aynı gün tarafımıza yapılacak bildirimler için sigortalı girişi yapılması kesinlikle mümkün olmayacaktır.”

Belgelerin belirlenen iş akışına uygun olarak Staj Ofisine vaktinde ulaştırılabilmesi için öğrencilerin gerekli formları bölüm Staj Koordinatörüne en az yirmi (20) gün önceden iletmesi gerekmektedir.  Staj başlama tarihine beş (5) günden az kalan öğrencilerin belgeleri ise kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Staj sürecinin sorunsuz geçmesi için gereken hassasiyeti göstermenizi rica ederiz.

 

İlgili Bağlantılar:

https://econ.hacettepe.edu.tr/tr/menu/staj-201

https://sksdb.hacettepe.edu.tr/bidbnew/post.php?id=7&title=stajyer-ogrenci

https://sksdb.hacettepe.edu.tr/bidbnew/post.php?id=58295&title=staj-sikca-sorulan-sorular